Volkstuinvereniging Heerenveen

Samen tuinieren…

Artikel ‘Waarom geen Roundup’ toegevoegd aan de kennisbank

Als bestuur van de VTV hechten wij eraan dat de verhuurde tuinen met respect voor de natuur, mens en milieu, worden bewerkt. Daarin past geen gebruik van gif.

 

Met de infomatie uit het nieuw toegevoegde artikel in onze kennisbank hopen wij u uitleg in inzicht te hebben geven waarom we dit gif, dus ROUNDUP e.d. met het werkende bestanddeel glyfosaat niet langer toelaten.

Immers, ook uw buren, medemensen, uw opvolgers, nabestaanden, kinderen en kleinkinderen leven ‘op hetzelfde grondwater’ en wij gunnen hen toch een duurzaam gezonde toekomst?

 

ECOstyle UltimaIs het nu zo dat de (chemische) bestrijding van onkruid door de VTV dan volledig wordt verboden? Het antwoord is uiteraard: Neen, hoewel we het misschien in ons hart wel het liefst deden. Mechanische verwijdering van onkruid verdient altijd de voorkeur boven chemische verwijdering. Maar wilt u toch gif gebruiken dat het minste schade toedient dan bevelen wij de volgende twee chemische middelen aan:

– Allereerst, ECOSTYLE ULTIMA, dat werkt op basis van vetzuren en heet milieuverantwoord te zijn. (geen residu!).

Luxan– Daarnaast adviseren wij LUXAN.

Beide producten zijn o.a. verkrijgbaar bij Welkoop.

Maar Roundup, ook de aanwezigheid ervan in de verpakking, is niet meer welkom op ons complex. Kunnen we dat afspreken?

Reacties gesloten.